Maria Kielan

Maria Kielan


Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej- Lipczyńskiej w Poznaniu, laureatka nagrody dla najlepszego absolwenta szkoły. Brała udział w Ogólnopolskich Konkursach Tańca w Gdańsku oraz w konkursie "Złote pointy" w Szczecinie.

Po ukonczeniu szkoły, w latach 2006- 2010 tancerka w Operze Nova w Bydgoszczy, gdzie zatńczyła m. in. Solange w balecie Chopin w Nohant (chor. M. Zajączkowski), Kopciuszka oraz jedna z dobrych wróżek w balecie Śpiąca Królewna, rolę tytułową w balecie Królewna Śnieżka (chor. H. Konwiński), rolę tytułową w balecie Kopciuszek (chor. I. Runowska- Badurek)
 
Od lutego 2010 roku tancerka w Teatrze Wielkim w Poznaniu, gdzie jak do tej pory zatańczyła m.in: Cecile w balecie Niebezpieczne Związki (chor. K. Pastor), Dobrą Wróżkę w balecie Dziadek do Orzechów, Pieśń I w balecie 4 ostatnie pieśni (chor. R. van Dantzig), duet oraz solo w Thinks I told nobody (chor. I. Galili), pas de trois, pas de quatre oraz księżniczkę węgierską w Jeziorze Łabędzim (chor. K. Grave)

Powrót do góry