Lekcje z Teatrem Wielkim

 

Zajęcia wprowadzają odbiorców w jeden z czterech tematów, które mamy opanowane do perfekcji: śpiew, balet, charakteryzację lub improwizację muzyczną. Są okazją do spotkania z artystami związanymi z poznańską operą, dostarczają garść konkretnych informacji, a zdobytą wiedzę przekładają na wspólne działania praktyczne.

Czas trwania: 45 minut

Wiek uczestników: 7-15 lat

Koszt: 450 zł/ grupa do 30 osób (powyżej dopłata 15zł/osoba)

Terminy ustalane indywidualnie: edukacja@opera.poznan.pl

Tematy lekcji:

Lekcja 1: O śpiewie, czyli jak wydobyć dźwięki i osiągnąć zamierzony efekt - Co trzeba zrobić, żeby zaśpiewać i to tak, żeby nikt nie uciekł? Zapytamy profesjonalistów o to, jak przygotowują się do występu i czy mają tremę, a nawet spróbujemy razem poćwiczyć głos.

Lekcja 2: O balecie, czyli jak nie połamać nóg – Tancerz może równać się z niejednym sportowcem pod względem sprawności i tężyzny fizycznej. Ale rzadko który sportowiec porusza się z taką gracją. W trakcie zajęć dowiemy się jak wygląda dzień osoby tańczącej w balecie i poznamy podstawowe pojęcia związane z tą sztuką. Będziemy się też trochę rozciągać – przyda się wygodne ubranie.

Lekcja 3: O improwizacji muzycznej, czyli wymyślamy co gramy – Żeby grać w orkiestrze trzeba się nieźle napracować. Kompozytor też spędza długie godziny, żeby skomponować utwór. Porozmawiamy o tym, jak to wszystko działa. Od pomysłu i pierwszej nuty do wykonania dzieła. A później spróbujemy ten proces skrócić i coś zaimprowizować.

Lekcja 4: O charakteryzacji, czyli jak zmienić piękną w bestię – Prawdziwych mistrzów możemy w teatrze spotkać nie tylko na scenie. Poznajcie tych, którzy przygotowują solistów do występu i robią to fenomenalnie – zespół pracowni charakteryzatorsko-perukarskiej. Wspólnie spojrzymy wstecz, na historię makijażu scenicznego i porównamy z tym, jak wykonujemy go dzisiaj.

Powrót do góry