Lekcje z Teatrem Wielkim

Warsztaty

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o operze, balecie, teatrze, a boicie się zapytać. Zdradzimy zatem głęboko skrywane tajemnice, pokażemy, jak śpiewak przygotowuje się do przedstawienia, połamiemy języki ćwicząc dykcję, staniemy przy baletowym drążku. I udowodnimy, że nasz patron, wielkim kompozytorem był.

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Zrywamy w nich ze sztywną formułą szkolnego koncertu. Za nauczycielską katedrą stają śpiewacy, tancerze i muzycy.

Lekcja na czubkach palców, czyli balet dla każdego

Spotkanie z dwojgiem tancerzy teatru, którzy poprowadzą lekcję baletową, opowiedzą o historii baletu, zaprezentują kostiumy i odkryją tajemnice baletowych paczek. Paczek? Tak, paczek, których nie przynosi listonosz. Widzowie wykonają baletową rozgrzewkę, przy pomocy tancerzy zainscenizują historię baletu wszech czasów Jeziora łabędziego. Nauczą się pawany z Romea i Julii. Poznają terminologię tańca klasycznego i współczesnego.

Lekcja o teatralnych trikach i unikach, czyli i Ty możesz być krasnoludkiem!

Pokaz charakteryzacji połączony z prezentacją rekwizytów i kostiumów. Chętni uczestnicy spotkania zostaną ucharakteryzowani, inni będą mieli możliwość przymierzenia kostiumów. Spotkaniu towarzyszyć będzie opowieść o tym, jak w operze powstaje przedstawienie. 

Lekcja o pięknych głosach i dziwnych odgłosach, czyli operowe ABC

Spotkanie w czasie, którego widzowie poznają tajniki pracy śpiewaka operowego, usłyszą arie i duety z wybranych oper, poznają rodzaje. Wspólnie ze śpiewkami widzowie ćwiczyć będą językowe łamańce, mruczeć, krzyczeć, rozgrzewać mięśnie twarzy. Śpiewacy zdradzą własne sposoby na tremę, powiedzą o różnicach w wykonywaniu repertuaru, sposobach na zapamiętywanie i teatralnych przesądach. 

koszt 450 zł 

czas trwania 45'
zajęcia przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstwowych

Zapisy oraz szczegółowe informacje
edukacja@opera.poznan.pl 
+61 65 90 266

Powrót do góry