Lekcje z Teatrem Wielkim

Lekcje z Teatrem Wielkim
warsztaty teatralne

Trzy spotkania, trzy tajemnice - opera, balet, charakteryzacja. Dowiecie się, jakich składników należy użyć, aby przyrządzić przedstawienie. Połamiemy języki ćwicząc dykcję, pokażemy, jak śpiewak przygotowuje się do wystepu, staniemy przy baletowym drążku i przymierzymy kostiumy, oczywiście w pełnej charakteryzacji.

Program skierowany jest do dzieci i młodzieży. W Lekcjach z Teatrem Wielkim może uczestniczyć klasa lub klika klas. Mogą odbyć się w teatrze lub w szkole. Pragniemy przygotować uczniów do pełnego odbioru spektakli znajdujących się w naszym repertuarze, a przede wszystkim zarazić ich miłością do muzyki.

1. Lekcja o pięknych głosach i dziwnych odgłosach, czyli operowe ABC
Spotkanie w czasie, którego widzowie poznają tajniki pracy śpiewaka operowego, usłyszą arie i duety z wybranych oper, poznają rodzaje głosów. Wspólnie ze śpiewkami widzowie ćwiczyć będą językowe łamańce, mruczeć, krzyczeć, rozgrzewać mięśnie twarzy. Artyści zdradzą parę teatralnych przesądów oraz pokażą sposoby na zapamiętywanie tekstu. 

2. Lekcja na czubkach palców, czyli o balet dla każdego
Spotkanie z parą tancerzy, którzy poprowadzą lekcję baletową, opowiedzą o historii baletu, zaprezentują kostiumy i odkryją tajemnice baletowych paczek. Paczek? Tak, paczek, których nie przynosi listonosz. A jeśli młodzi widzowie będą chcieli to może wspólnie z tancerzami spróbują wykonać baletowy układ.

3. Lekcja o teatralnych trikach i unikach, czyli i Ty możesz być krasnoludkiem 
Pokaz charakteryzacji połączony z prezentacją rekwizytów i kostiumów. Chętni uczestnicy spotkania zostaną ucharakteryzowani, inni będą mieli możliwość przymierzenia kostiumów. Spotkaniu towarzyszyć będzie opowieść o tym, jak w operze powstaje przedstawienie. 

koszt jednego spotkania: 450 zł
czas trwanie: 45 minut

Zapisy oraz szczegółowe informacje
edukacja@opera.poznan.pl 
+61 65 90 266

Powrót do góry