Koncert symfoniczny - dyr. Marco Guidarini

Koncert symfoniczny - dyr. Marco Guidarini

 

Bilety w cenie: 40-90 zł

Nim dyrygent Marco Guidarini poprowadzi w lipcu najważniejszą premierę sezonu artystycznego 2020/2021, czyli „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki, zapraszamy na koncert symfoniczny pod jego batutą. Jak przystało na wywodzącego się „z kraju, gdzie cytryna dojrzewa” muzyka, repertuar spotkanie nie mógł być inny, czyli IV Symfonia A-dur op. 90 „Włoska” oraz równie radosne, prowadzone w iście zwariowanym tempie, pełne zaskoczeń Mozartowskie „Wesele Figara".

„Tutaj o niczym innym się nie mówi – pisał Mozart z Pragi do przyjaciela –  tylko o Figarze. Wszędzie się gra, śpiewa, nuci i gwiżdże tylko Figara. Żadna opera nie wzbudza takiego zainteresowania, jak Figaro, nic tylko Figaro. Dla mnie to naprawdę ogromny zaszczyt!”. Od 1787 roku, kiedy powstał list, niewiele się zmieniło. „Wesele Figara” nadal wzbudza emocje, bo doskonała muzyka w połączeniu z  historią triumfu służącego nad hrabią-rozpustnikiem nadal przynosi nieskończoną ilość inspiracji i skojarzeń.

Inspiracją dla Mendelssohna były Włochy. „Często zdarzało się, że czułem się muzycznie zainspirowany, toteż od przyjazdu tutaj jestem zajęty komponowaniem” – relacjonował podróż po Włoszech w liście do swego nauczyciela, również kompozytora, Carla Zeltera. Włoska peregrynacja Mendelssohna przyniosła m.in. symfonię „Włoską” (1830). To dzieło zaledwie 24-letniego twórcy jest jednym z najczęściej wykonywanych z jego dorobku, a jej otwarcie to najsłynniejszy fragment muzyki klasycznej w ogóle. Zresztą sam mówił kompozytor twierdził, że „to najweselszy utwór, jaki kiedykolwiek napisałem”.

Dyrygentowi towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu.

 

Repertuar:

Wolfgang Amadeus Mozart       

„Le nozze di Figaro” („Wesele Figara”) - koncertowe wykonanie fragmentów opery

 

Felix Mendelssohn-Bartholdy  

IV Symfonia A-dur op. 90 „Włoska”  

 

Dyrekcja Teatru zastrzega możliwość zmian w repertuarze, obsadach, terminach i formie wydarzenia.

 

 

UWAGA! Prosimy o zapoznanie się z załączonymi zasadami RODO oraz wydrukowanie i wypełnienie oświadczenia uczestnika wydarzenia.

 

REGULAMIN UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH KULTURALNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ TEATR WIELKI W POZNANIU [.pdf]

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH - COVID [.pdf]

OŚWIADCZENIE WIDZA [.pdf]

 

W tym szczególnym czasie chcemy, by nasze spotkanie z Wami odbywało się w atmosferze jak najbardziej zbliżonej do normalności. Prosimy Was o wyrozumiałość i dostosowanie się do ograniczeń, jakie na nas nałożono. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Teatr Wielki w Poznaniu:

  1. Jeśli nie czujesz się dobrze, jesteś chory, miałeś styczność z osobą zainfekowaną – zostań w domu.
  2. Zabierz ze sobą maseczkę. Po wejściu do budynku obowiązuje Cię noszenie maseczki zakrywającej usta i nos.
  3. Po wejściu do budynku zdezynfekuj dłonie.
  4. Obsługa widowni dokona pomiarów temperatury.
  5. Zapoznaj się z regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowychoraz jeśli masz taką możliwość, przynieś wydrukowane i podpisane (w dniu odbywania się wydarzenia) oświadczenie uczestnika wydarzenia, jeśli nie – wypełnij je w budynku, w miejscu wskazanym przez obsługę.
  6. Prosimy o wcześniejsze przybycie na wydarzenie – osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na widownię.

Dbamy o bezpieczeństwo naszych Widzów!

Kalendarium

19:00  
Aula UAM

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Marco Guidarini

Obsada

Figaro
Wojtek Gierlach
Susanna
Natalia Puczniewska-Braun
Contessa
Iwona Sobotka
Conte
Stanislav Kuflyuk
Cherubino
Magdalena Wilczyńska-Goś
wystąpi
Orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu
Powrót do góry