Koncert symfoniczny – dyr. Jacek Kaspszyk

Koncert symfoniczny – dyr. Jacek Kaspszyk

 

Operowy Oscar przynosi szczęście. W poniedziałek – nagroda, w środę – informacja, że zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia, możemy się z Wami spotkać! Nie zapeszamy i od razu ruszamy pełną parą.

Już w sobotę 22 maja o godzinie 19.00 zapraszamy do Auli UAM na Koncert symfoniczny. Za pulpitem dyrygenckim maestro Jacek Kaspszyk. W programie kompozycje Wagnera, Straussa i Schumana. Na scenie wspaniała Iwona Sobotka – wybitna sopranistka występująca na wiodących muzycznych scenach świata.

Ci, którzy uczestniczyli w specjalnej próbie otwartej przed lockdownem, wrócą na pewno, aby znów posłuchać orkiestry pod batutą Jacka Kaspszyka, tych, których uczta ta ominęła, powinni szybko rezerwować bilet. Spotkajmy się na koncercie!

 

Program:
Richard Wagner - “Lohengrin” Vorspiel
Richard Strauss - Vier letzte Lieder (w wykonaniu Iwony Sobotki)

  1. Frühling (tekst Hermann Hesse)
  2. September (tekst Hermann Hesse)
  3. Beim Schlafengehen (tekst Hermann Hesse)
  4. Im Abendrot (tekst Joseph von Eichendorff)

Robert Schumann - II Symfonia C-dur op. 61

 

„Ekscytacja spowodowana samą możliwością pójścia (dosłownie) na koncert była spotęgowana programem oraz nazwiskami zaproszonych artystów. Całość poprowadził maestro Jacek Kaspszyk - jeden z czołowych polskich dyrygentów, występujący z sukcesami na całym świecie. Partię sopranu w Czterech ostatnich pieśniach Richarda Straussa wykonała równie utytułowana, a zarazem świetna śpiewaczka, Iwona Sobotka. Wraz z nimi wystąpili muzycy Orkiestry Teatru Wielkiego, którzy ostatnimi czasy poświęcają dużo uwagi muzyce symfonicznej.”

Kamil Zofiński, kultura.poznan.pl

Galeria

Realizatorzy

Kalendarium

19:00  
Aula UAM

Realizatorzy

dyrygent
Jacek Kaspszyk

Obsada

sopran
Iwona Sobotka
wystąpi
Orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu
Powrót do góry