Katarzyna Włodarczyk

Katarzyna Włodarczyk

 

Naukę śpiewu solowego rozpoczęła w PSM II st. im. T. Szeligowskiego w Gorzowie Wielkopolskim w klasie Beaty Gramzy. Po roku nauki została przyjęta na Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie ukończyła studia licencjackie w klasie śpiewu solowego prof. Katarzyny Rymarczyk, a następnie magisterskie u prof. dr hab. Antoniny Kowtunow (2014).

Warsztat wokalny doskonaliła podczas wielu kursów mistrzowskich, m.in. pod kierunkiem Matjaža Robavsa, Matthiasa Rexrotha, Eytana Pessena, Anity Garanča, Izabeli Kłosińskiej, Karoli Theil, Urszuli Kryger. Od 2012 roku współpracuje z Programem Kształcenia Młodych Talentów – Akademią Operową przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie.

W 2012 r. brała udział w projekcie EuropaChorAkademie Moses und Aaron pod kierownictwem muzycznym Sylvain’a Camberling’a. Występowała wówczas w Teatro Real w Madrycie, Berliner Philharmoniker w Niemczech, w Strasburgu (Francja) oraz w Lucernie (Szwajcaria). Finalistka Międzyuczelnianego Konkursu Wykonawstwa Pieśni Artystycznej im. E. Kossowskiego w Warszawie.

Współpracuje z Filharmonią Poznańską, Filharmonią Zielonogórską, Filharmonią Gorzowską oraz Teatrem Muzycznym w Poznaniu.

W 2013 r. zadebiutowała rolą Cherubina w operze studenckiej Wesele Figara W. A. Mozarta na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu. Rok później wcieliła się w postać Rozyny w operze studenckiej Cyrulik Sewilski G. Rossiniego. Od 2013 r. współpracuje jako solistka z Teatrem Wielkim im. S. Moniuszki w Poznaniu, wykonując m.in. partie Mercedes w Carmen G. Bizeta, Anniny w Traviacie G. Verdiego, Zaubermädchen w Parsifalu R. Wagnera, Marty Strasznym Dworze S. Moniuszki, Frumy-Sarah w musicalu Skrzypek na dachu J. Bocka.

 

 

Powrót do góry