Beethoven / Karłowicz – koncert

Beethoven / Karłowicz – koncert

 

RECENZJE

 

Emocje i wirtuozeria, czyli Beethoven / Karłowicz. Jako pierwsza uwertura do dramatu J.W. Goethego Egmont. Chociaż wielki poeta i znakomity kompozytor nie darzyli siebie poważaniem – „Poznałem Beethovena. Jego talent zdumiał mnie, niestety, jest to człowiek zupełnie nieokrzesany” notował Goethe – to muzyka skomponowana do Egmonta często stanowi wyrazisty akcent w czasie koncertów z twórczością Wielkiego Symfonika.

Po drugie: pełna pasji aria Ah perfido – zrozpaczona Deidamia porzucona przez Achillesa opłakuje koniec wielkiej miłości. Targają nią różne emocje – od żalu po wściekłość.

Po trzecie, na zakończenie poemat symfoniczny Karłowicza – przenikająca się melancholia i dramatyzm kompozycji sprawiają, że powraca do słuchaczy jedna myśl: gdyby nie nieszczęśliwy wypadek w górach, ile wspaniałych kompozycji mógłby jeszcze napisać Karłowicz.

 

Orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu

Prowadzenie koncertu: Małgorzata Pawłowska

 

Informujemy, że wydarzenie będzie filmowane.

 

REPERTUAR
Ludwig van Beethoven:   
uwertura Egmont op. 84
scena i aria Ah! perfido op. 65

Mieczysław Karłowicz:  
poemat symfoniczny Powracające fale op. 9

 

Prof. Krzysztof Moraczewski o Mieczysławie Karłowiczu:

 

Dyrekcja Teatru zastrzega możliwość zmian repertuarowych.

 

UWAGA! Prosimy o zapoznanie się z załączonymi zasadami RODO oraz wydrukowanie i wypełnienie oświadczenia uczestnika wydarzenia.

 

REGULAMIN UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH KULTURALNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ TEATR WIELKI W POZNANIU [.pdf]

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH - COVID [.pdf]

OŚWIADCZENIE WIDZA [.pdf]

 

W tym szczególnym czasie chcemy, by nasze spotkanie z Wami odbywało się w atmosferze jak najbardziej zbliżonej do normalności. Prosimy Was o wyrozumiałość i dostosowanie się do ograniczeń, jakie na nas nałożono. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Teatr Wielki w Poznaniu:

  1. Jeśli nie czujesz się dobrze, jesteś chory, miałeś styczność z osobą zainfekowaną – zostań w domu.
  2. Zabierz ze sobą maseczkę lub przyłbicę. Po wejściu do budynku obowiązuje Cię noszenie maseczki zakrywającej usta i nos.
  3. Po wejściu do budynku zdezynfekuj dłonie.
  4. Obsługa widowni dokona pomiarów temperatury.
  5. Zapoznaj się z regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowychoraz jeśli masz taką możliwość, przynieś wydrukowane i podpisane (w dniu odbywania się wydarzenia) oświadczenie uczestnika wydarzenia, jeśli nie – wypełnij je w budynku, w miejscu wskazanym przez obsługę.
  6. Prosimy o wcześniejsze przybycie na wydarzenie – osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na widownię.

Dbamy o bezpieczeństwo naszych Widzów!

Galeria

Realizatorzy

Obsada

Powrót do góry