Walawski Hubert

Hubert Walawski


Hubert Walawski pochodzi z Krakowa. W 2014 roku ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalno - Aktorskim Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie dr Tomasza Zagórskiego.

W trakcie studiów pierwsze kroki na scenie stawiał kreując takie role jak: Bougrelas ("Ubu Rex" K. Pendereckiego) w Operze Bałtyckiej w Gdańsku i Bohater (“The Angel of The Odd" B. Coli) w Operze Poznańskiej.
Swoje umiejętności doskonalił jako uczestnik: I Europejskiej Akademii Sztuki Wokalnej w Operze Śląskiej w Bytomiu, Programu Kształcenia Młodych Talentów w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, Académie européenne de musique w ramach Aix-en-Provance Festival we Francji, oraz kursów mistrzowskich pod okiem, takich muzyków jak: Wiesław Ochman, Stefania Toczyska, Izabela Kłosińska, Andrzej Dobber, Jan Ballarin, Linda Watson, Marius Vlad, David Syrus, Alberto Rinaldi, Eytan Passen.

W maju 2014 roku zdobył Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury, w kategorii najlepszy debiut śpiewaka, za rolę Bougrelasa w operze „Ubu Rex” (produkcja Opery Bałtyckiej w Gdańsku).
Jest również zdobywcą Nagrody Specjalnej Związku Artystów Scen Polskich na X Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” 2015 w Warszawie.

W latach 2014 - 2016 był członkiem studia operowego Deutsche Oper am Rhein w Düsseldorfie, gdzie występował m. in. jako: Tamino („Czarodziejski Flet” dla dzieci W. A. Mozarta), Belmonte („Uprowadzenie z Seraju”/Der Opernbaukasten dla dzieci W. A. Mozarta), czy Książę w światowej prapremierze opery „Królowa Śniegu” M. F. Lange.
Od sezonu artystycznego 2016/2017 Hubert Walawski jest solistą Opery w Chemnitz.

Powrót do góry