h.

Eksperymentalny projekt teatralny łączący w sobie elementy teatru dramatycznego, baletu, muzyki klasycznej i internetowego soundscape’u oraz video. Spektakl rozgrywa się w kameralnej przestrzeni szkolnej klasy, w której opowiadana jest historia dwojga młodych ludzi dotkniętych cyberbullyingiem i hejtem w internecie. Mowa nienawiści rozpowszechniona w sieci, nieustanne ocenianie siebie nawzajem, walka o kolejne lajki i wzrastającą popularność mają bezpośredni, często destrukcyjny wpływ na życie młodych ludzi.
h. obrazuje mechanizmy kształtowania się hejtu w sieci, czerpiąc inspirację m.in. z autentycznych wpisów i komentarzy zamieszczanych na portalach społecznościowych. Muzyczną kanwą, na której utkana jest bolesna historia młodych ludzi, staje się pieśń Franza Schuberta Śmierć i dziewczyna, poddawana procesualnym przekształceniom i dekonstrukcji.

Prapremiera spektaklu h. odbędzie się Szkole Podstawowej nr 9 w Poznaniu. Kolejne spektakle prezentowane będą w szkołach Poznania i okolic. Jeśli chcesz zaprosić spektakl do szkoły zadzwoń: +61 65 90 204; +61 65 90 266 lub napisz edukacja(at)opera.poznan.pl; marentowska(at)opera.poznan.pl

Spektakl przeznaczony jest dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej.

Powrót do góry