Recital Olgi Pasiecznik i Janusza Olejniczaka

Recital Olgi Pasiecznik i Janusza Olejniczaka

 

Olga Pasiecznik 19 grudnia 2020 podczas koncertu poświęconego Gabrielowi Chmurze tak wspominała Maestra:
 „Był jednym z tych dyrygentów, o których można powiedzieć, że nie tylko zaszczytem Go znać, ale też miało się szczęście w ogóle takiego człowieka spotkać w życiu. Chyba w 2004 roku spotkaliśmy się w La Monnaie po spektaklu i od tego momentu upłynęło 16 lat fantastycznej muzycznej i ludzkiej przyjaźni.”

Ze względu na te słowa i wspólną artystyczną wrażliwość nie mogło zabraknąć specjalnego recitalu Olgi Pasiecznik, podczas którego będziemy wspominać zmarłego w listopadzie dyrektora Chmurę. Podczas wydarzenia usłyszymy m.in. trzy pieśni, które zaledwie siedemnastoletni Gabriel Chmura skomponował do wierszy Jamesa Joyce’a zawartych w tomiku Muzyka kameralna (Chamber Music). Wspaniałej sopranistce akompaniować będzie Janusz Olejniczak, wybitny pianista, koncertujący na całym świecie.

 

 

Dyrekcja Teatru zastrzega możliwość zmian w repertuarze, obsadach, terminach i formie wydarzenia.

 

___________________________________________________________________________________

UWAGA! Prosimy o zapoznanie się z załączonymi zasadami RODO oraz wydrukowanie i wypełnienie oświadczenia uczestnika wydarzenia.

 

REGULAMIN UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH KULTURALNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ TEATR WIELKI W POZNANIU [.pdf]

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH - COVID [.pdf]

OŚWIADCZENIE WIDZA [.pdf]

 

W tym szczególnym czasie chcemy, by nasze spotkanie z Wami odbywało się w atmosferze jak najbardziej zbliżonej do normalności. Prosimy Was o wyrozumiałość i dostosowanie się do ograniczeń, jakie na nas nałożono. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Teatr Wielki w Poznaniu:

  1. Jeśli nie czujesz się dobrze, jesteś chory, miałeś styczność z osobą zainfekowaną – zostań w domu.
  2. Zabierz ze sobą maseczkę lub przyłbicę. Po wejściu do budynku obowiązuje Cię noszenie maseczki zakrywającej usta i nos.
  3. Po wejściu do budynku zdezynfekuj dłonie.
  4. Obsługa widowni dokona pomiarów temperatury.
  5. Zapoznaj się z regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych oraz jeśli masz taką możliwość, przynieś wydrukowane i podpisane (w dniu odbywania się wydarzenia) oświadczenie uczestnika wydarzenia, jeśli nie – wypełnij je w budynku, w miejscu wskazanym przez obsługę.
  6. Prosimy o wcześniejsze przybycie na wydarzenie – osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na widownię.

Dbamy o bezpieczeństwo naszych Widzów!

Realizatorzy

Obsada

Kalendarium

19:00  
Aula UAM

Realizatorzy

fortepian
Janusz Olejniczak

Obsada

sopran
Olga Pasiecznik
Powrót do góry