Koncert inaugurujący sezon 2017/2018

koncert inaugurujący sezon 2017/2018
jubileusz Barbary Kubiak
30-lecie pracy artystycznej

dyrygent GABRIEL CHMURA

wykonawcy

ROMA JAKUBOWSKA-HANDKE
BARBARA KUBIAK

MAGDALENA NOWACKA
MONIKA MYCH-NOWICKA
MAŁGORZATA OLEJNICZAK-WOROBIEJ
PIOTR FRIEBE
RAFAŁ KORPIK
JERZY MECHLIŃSKI

prowadzenie koncertu JAROMIR TRAFANKOWSKI

soliści i orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu

Część pierwsza:
fragmenty oper, które zaprezentujemy w sezonie 2017/2018
Śpiewacy norymberscy, Jenůfa, Legenda Bałtyku, Carmen, Borys Godunow, Czarodziejski flet, Napój miłosny, Rigoletto

Część druga:
Jubileusz Barbary Kubiak
fragmenty największych kreacji scenicznych artystki

Barbara Kubiak to jedna z największych postaci w historii Teatru Wielkiego w Poznaniu. Swój talent muzyczny odziedziczyła po rodzicach, którzy byli członkami zespołu Śląsk. Początkowo miała zostać lekarzem, ale porzuciła marzenia o Akademii Medycznej na rzecz Muzycznej i jeszcze będąc na studiach zadebiutowała na naszej scenie partią Pierwszej Damy w Czarodziejskim Flecie Wolfganga Amadeusza Mozarta (1986 rok). Od 1987 roku jest związana na stałe z Operą Poznańską. Dostarcza wielkopolskiej publiczności wielu wzruszeń, wykonując nieprzerwanie największe tytułowe partie, takie jak Norma, Aida, Halka, Madama Butterfly czy Tosca. Jak sama przyznaje, nie przyjmuje roli, jeżeli nie identyfikuje się z daną postacią.
Artystka współpracuje także z Teatrem Wielkim - Operą Narodową
(z którym wystąpiła na Beijing Music Festival w Pekinie), Teatrem Wielkim w Łodzi, Operą Wrocławską i Operą Bałtycką w Gdańsku. Wyjeżdżała naliczne tournées, m.in. do Holandii, Belgii, Francji, Luksemburga i Wielkiej Brytanii. Album, który sopranistka zarejestrowała wraz z zespołem Opery Wrocławskiej (Trubadur Giuseppe Verdiego), został nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk.
Barbara Kubiak występuje również w repertuarze oratoryjnym
i koncertowym. Stale współpracuje z największymi polskimi filharmoniami i festiwalami, wykonując takie dzieła, jak: War Requiem Benjamina Brittena, IV i VIII Symfonię Gustava Mahlera,
I i III Symfonię Henryka Mikołaja Góreckiego, Missa pro pace
i Angelus Wojciecha Kilara, Stabat Mater Gioacchino Rossiniego, Stabat Mater Antonina Dvořáka, Stabat Mater Karola Szymanowskiego czy Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Powrót do góry