Anioł dziwnych przypadków

Anioł dziwnych przypadków

opera w jednym akcie
libretto kompozytora
na podstawie opowiadania Edgara Allana Poe
premiera 7 VI 2014

 

ZWROTY BILETÓW

Recenzje

BILETY W CENIE 49,99 zł (cena obejmuje spektakl oraz pokaz charakteryzacji)

Festiwal Fantastyki Pyrkon i Teatr Wielki w Poznaniu zapraszają na fantastyczne i pełne grozy wydarzenie, dzięki któremu w wyjątkowy sposób zanurzycie się w świat opery i fantastyki. Spektakl na podstawie opowiadania Edgara Allana Poe, połączony ze spotkaniem z artystami i pokazem charakteryzacji z teatralnym mistrzem wizażu pozwoli poznać operę od zupełnie nowej strony. 

Jeden zblazowany Bohater, denerwujący Dziennikarz i Narrator, który za nic w świecie nie chce zaśpiewać. Czy to brzmi, jak przepis na dobrą operę? Chyba nie. Dlatego trzeba wezwać na pomoc Anioła, najlepiej tego od dziwnych przypadków. Gdy poleje się wystarczająca ilość Kirchewasser, nasz Bohater natychmiast straci grunt pod nogami, a jego przekonania i wiara w żelazną logikę fikną koziołka. Od tej pory czas na absurdalne przygody i pechowe wypadki, które co prawda Bohatera doprowadzą na skraj szaleństwa, ale za to widownię rozbawią do łez. Dodatkowo, jeśli tylko Wam się poszczęści, to możecie spotkać siedzącego na widowni kompozytora, który przynajmniej raz w roku sprawdza, czy historia nie wymknęła się aby spod kontroli.

Szczególnie polecane tym, którzy jeszcze nigdy nie byli w operze i tym, którzy chodzą, ale przestało im to sprawiać przyjemność.

Po spektaklu odbędzie się pokaz charakteryzacji, który poprowadzi Dariusz Kubiak – ekspert charakteryzacji teatralnej, któremu niestraszna żadna koncepcja sceniczna. Przy pomocy pędzla, mastixu i paru innych drobiazgów stworzy wszystko:  od potworów po eleganckie damy, albo i odwrotnie. W ciągu 60 minut na Waszych oczach wykona makijaż teatralny i tylko Wam zdradzi sekrety swojego zawodu (a co Wy z tą tajną wiedzą później zrobicie, to już Wasz wybór. Opcji jest przynajmniej kilka – Halloween? Szalona impreza ze znajomymi? A może ekstrawagancki makijaż weselny? PS. Za efekty uboczne nie odpowiadamy.)

 


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. 


                                                                       

UWAGA!

Prosimy o zapoznanie się z załączonymi zasadami RODO oraz wydrukowanie i wypełnienie oświadczenia uczestnika wydarzenia.

REGULAMIN UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH KULTURALNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ TEATR WIELKI W POZNANIU [.pdf]

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH - COVID [.pdf]

OŚWIADCZENIE WIDZA [.pdf]

W tym szczególnym czasie chcemy, by nasze spotkanie z Wami odbywało się w atmosferze jak najbardziej zbliżonej do normalności. Prosimy Was o wyrozumiałość i dostosowanie się do ograniczeń, jakie na nas nałożono. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Teatr Wielki w Poznaniu:

  1. Jeśli nie czujesz się dobrze, jesteś chory, miałeś styczność z osobą zainfekowaną – zostań w domu.
  2. Zabierz ze sobą maseczkę lub przyłbicę. Po wejściu do budynku obowiązuje Cię noszenie maseczki zakrywającej usta i nos.
  3. Po wejściu do budynku zdezynfekuj dłonie.
  4. Obsługa widowni dokona pomiarów temperatury.
  5. Zapoznaj się z regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych oraz jeśli masz taką możliwość, przynieś wydrukowane i podpisane (w dniu odbywania się wydarzenia) oświadczenie uczestnika wydarzenia, jeśli nie – wypełnij je w budynku, w miejscu wskazanym przez obsługę.
  6. Prosimy o wcześniejsze przybycie na wydarzenie – osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na widownię.

Dbamy o bezpieczeństwo naszych Widzów!

______________________

Galeria zdjęć przedstawia fotografie ze spektaklu. Zdjęcia ukazują cztery osoby występujące w scenografii przypominającej bar. Na zdjęciach widoczne są rekwizyty, m.in.: żyrandol stworzony z pustych, szklanych butelek, biały stół oraz krzesło.

Galeria

Realizatorzy

Powrót do góry