Andersen z puentą. Baśnie baletowe

Andersen z puentą. Baśnie baletowe

 

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na baletową podróż przez baśnie Andersena. Naszymi przewodnikami będą Pastereczka i Kominiarczyk, którzy wydostają się przez komin, by szukać szczęścia w wielkim świecie. W trakcie swoich przygód spotkają Calineczkę, cynowego żołnierzyka, Elizę i jej braci zamienionych w łabędzie, a także chińskiego Cesarza i jego  wspaniałego słowika. Narratorem opowieści jest satyr, który rezyduje na szczycie starej szafy i stamtąd widzi wszystko. A ponadto całkiem nieźle zna się na balecie, bo sam jest choreografem. Z jego pomocą młodzi odbiorcy poznają tajemnice baletu – dowiedzą się m.in. jak nazywają się elementy stroju baleriny, dlaczego tancerze skaczą jak żaby oraz pomogą wykonywać fachowe ćwiczenia rozciągające Staremu Chińczykowi, który na nieszczęście okropnie się potłukł. A wszystko to z muzyką klasyczną w tle i zawodowymi tancerzami zespołu baletowego Teatru Wielkiego w Poznaniu w rolach głównych.


Sfinansowano z udziałem środków Województwa Wielkopolskiego.

  

 

UWAGA!

Prosimy o zapoznanie się z załączonymi zasadami RODO oraz wydrukowanie i wypełnienie oświadczenia uczestnika wydarzenia.

 

REGULAMIN UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH KULTURALNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ TEATR WIELKI W POZNANIU [.pdf]

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH - COVID [.pdf]

OŚWIADCZENIE WIDZA [.pdf]

 

W tym szczególnym czasie chcemy, by nasze spotkanie z Wami odbywało się w atmosferze jak najbardziej zbliżonej do normalności. Prosimy Was o wyrozumiałość i dostosowanie się do ograniczeń, jakie na nas nałożono. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Teatr Wielki w Poznaniu:

  1. Jeśli nie czujesz się dobrze, jesteś chory, miałeś styczność z osobą zainfekowaną – zostań w domu.
  2. Zabierz ze sobą maseczkę lub przyłbicę. Po wejściu do budynku obowiązuje Cię noszenie maseczki zakrywającej usta i nos.
  3. Po wejściu do budynku zdezynfekuj dłonie.
  4. Obsługa widowni dokona pomiarów temperatury.
  5. Zapoznaj się z regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnychklauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych oraz jeśli masz taką możliwość, przynieś wydrukowane i podpisane (w dniu odbywania się wydarzenia) oświadczenie uczestnika wydarzenia, jeśli nie – wypełnij je w budynku, w miejscu wskazanym przez obsługę.
  6. Prosimy o wcześniejsze przybycie na wydarzenie – osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na widownię.

Dbamy o bezpieczeństwo naszych Widzów!

 

Powrót do góry