110-lecie Teatru

 

 

Szanowni Państwo,
Jesteśmy! I to już od 110 lat. Dokładnie 30 września 1910 roku w Gmachu pod Pegazem rozległy się pierwsze takty opery „Czarodziejski flet” W.A. Mozarta. I choć bieg historii zmieniał nie raz nazwy kraju, w którym wzniesiono ten budynek, to zawsze był on miejscem, gdzie sztuka była najważniejsza.

Wybór „Czarodziejskiego fletu” na inaugurację wyjątkowego sezonu 2020/2021 był oczywisty. Dziękujemy naszym Widzom za zaufanie, którym od dawna nas obdarzają. Płynące zewsząd życzenia urodzinowe wiele dla nas znaczą i motywują do dalszych działań.

 

 

 

 

_________________________________________

Grafika nr 1 w odcieniach czerwieni, granatu oraz szarości. Na grafice widnieje biały napis „110-LECIE TEATRU” oraz białe logo Teatru Wielkiego, składające się z białego Pegaza i białego napisu "TEATR WIELKI IM. STANISŁAWA MONIUSZKI W POZNANIU".

Grafika nr 2 przedstawia siedem osób na pierwszym planie - są to soliści występujący na koncercie. W tle widać grupę muzyków. Na grafice znajduje się czarny napis na białym tle „CZARODZIEJSKI FLET”. W centralnej, dolnej części widnieje napis „WYKONANIE KONCERTOWE W AULI UAM 05.09.2020”

Grafika nr 3 przedstawia biały napis na ciemnym tle „Listy gratulacyjne i życzenia od Przyjaciół Teatru”. W tle znajdują się zdjęcia listów.

Grafika nr 4 przedstawia kawiarnię z ciemnymi meblami oraz brązową podłogą. Na grafice znajdują się różowe, białe, niebieskie oraz granatowe kształty. W prawej części grafiki widnieje żółty napis „OPERA WYCHODZI NA MIASTO”. Poniżej widnieje niebieski napis „Szukajcie nas w poznańskich kawiarniach i restauracjach”.

Powrót do góry