Urodziny Stanisława Moniuszki

 

Stanisław Moniuszko obchodzi dwusetne urodziny! Z tej okazji przygotowaliśmy przyjęcie obfitujące w wiele atrakcji. O 16:00 barwny i rozśpiewany korowód poznaniaków ruszy spod pomnika kompozytora, usytuowanego w parku jego imienia, do Teatru Wielkiego. Na schodach opery odbędzie się koncert Międzypokoleniowego Chóru Dziadów i Bab, który wykona napisaną specjalnie dla Szacownego Jubilata pieśń. Śpiewać będą także studenci Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Ponadto odbędą się warsztaty chóralne prowadzone przez dyrygenta Grzegorza Wierusa, więc każdy będzie mógł spróbować swoich sił. Wokół teatru odbędą się animacje dla dzieci, quizy, uruchomimy też operową garderobę pełną teatralnych kostiumów, które będzie można przymierzyć i zrobić sobie w nich zdjęcie. Urodziny jak to urodziny, więc nie może zabraknąć pysznego tortu.
Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania! Niech żyje Moniuszko!

 

Miejsce

Park Stanisława Moniuszki w Poznaniu, Teatr Wielki w Poznaniu oraz plac i schody przed Teatrem

W przypadku deszczowej aury zapraszamy do Sali Kameralnej im. Wojciecha Drabowicza. Ilość miejsc w sali kameralnej jest ograniczona.

 

Plan dnia

11:00 najnajMoniuszko – warsztaty dla rodziców i dzieci w wieku 0-3 SZCZEGÓŁY

16:00 zbiórka w Parku Stanisława Moniuszki w Poznaniu, a następnie przejście pod Teatr Wielki

16:30 występy studentów Akademii Muzycznej oraz Międzypokoleniowego Chóru Dziadów i Bab połączony z warsztatami chóralnymi dla uczestników wydarzenia, animacje dla dzieci, operowa garderoba, quiz wiedzy o Moniuszce, tort urodzinowy

18:00 finał dnia: „Halka” Stanisława Moniuszki w reżyserii Pawła Passiniego SZCZEGÓŁY

 

Powrót do góry