Mihaylov Mihail

Mihail Mihaylov

Mihail Mihaylov urodził się w 1987 w Wielkim Tyrnowie w Bułgarii. Po nauce gry na skrzypcach zaczął pobierać lekcje śpiewu w wieku 16 lat. Ukończył Narodową Akademię Muzyczną w Sofii, uczestniczył w kursach mistrzowskich u Christiny Angelakovej i Anny Tomowy-Sintow.

Na scenie operował debiutował w czasie studiów, w wieku 22 lat, jako Hrabia Almaviva w „Cyruliku sewilskim”. Występował też w takich rolach jak Edward Milford w „Wekslu małżeńskim” Rossiniego i Ernesto w „Don Pasquale” Donizettiego. Po ukończeniu akademii zaprezentował się jako Nemorino w „Napoju miłosnym”, Alfredo w „Traviacie”, Książę Mantui w „Rigoletcie”, Fenton w „Falstaffie”, Pinkerton w „Madama Butterfly” na większości bułgarskich scen operowych.

Od 2012 regularnie współpracuje z filharmonią w Sofii, gdzie zdobywał doświadczenie w partiach oratoryjnych: „Missa da requiem” Mozarta, „Stabat Mater” Rossiniego, „Messe de Requiem” Camille’a Saint-Saënsa i IX Symfonii Beethovena. W 2013 miał miejsce jego debiut w Wielkiej Brytanii – brał udział w wykonaniu „Requiem” Verdiego w Royal Festival Hall z Royal Philharmonic Orchestra. W latach 2013-15 występował w ramach Klassik auf der Burg i Herrenchiemsee Festspiele w „Ariadnie z Naxos” i “Manon Lescaut” oraz na Klassik am See w „Traviacie” i “Rigoletcie”. W 2014 odbył tournée z recitalami w Osace, w kolejnym roku występował z tamtejszą orkiestrą filharmoniczną. W 2018 roku wystąpił podczas Laval Opéra Festival we Francji i Opernspiele Munot w Szwajcarii

Mihail Mihaylov jest zdobywcą drugiej nagrody na IV Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Richarda Straussa (Sofia, 2015) i nagrody specjalnej za pieśń współczesnego austriackiego kompozytora. W tym samym roku zdobył Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Pieśni “Romansiada” w Moskwie. W 2017 był jednym z 20 śpiewaków, którzy zakwalifikowali się do półfinału konkursu Placida Dominga Operalia. W 2018 był półfinalistą Concours musical international de Montréal.

Powrót do góry