Stabat Mater - wieczór baletowy - Cardim/Clug

Stabat Mater - wieczór baletowy - Cardim/Clug

Bilety w cenie 43-50 zł. 

Aula Artis - Kutrzeby 10, 61-719 Poznań

 

Szymanowski i Pergolesi – Cardim i Clug. Dwie poruszające choreograficzne interpretacje „Stabat Mater”. Od cierpienia i żałoby po afirmację życia. Od wstrzymującego oddech poczucia straty po akceptację tego, co przynosi los.

"Badam tematy bezradności, straty i odnalezienia siły do dalszego działania" – mówi Daniela Cardim, choreografka pierwszej części spektaklu. Z kompozycją Szymanowskiego towarzyszy każdej kobiecie, która traci bliską osobę. Dla Edward Cluga – odpowiedzialnego za drugą część przedstawienia – „Stabat Mater” w ujęciu Pergolesiego to hymn na cześć kobiet, gdzie czułość i delikatność łączy się z poświęceniem i oddaniem.

„Stabat Mater” Danieli Cardim i Edwarda Cluga to spektakl na dzisiejsze czasy.

Daniela Cardim o choreografii:

Edward Clug o choreografii:

Szymanowski - „Stabat Mater”

Muzyka z nagrania dokonanego podczas koncertu, który odbył się w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu w dniu 16 marca 2022. Chór i Orkiestrę Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki prowadził Jacek Kaspszyk. Partie wokalne wykonali: Iwona Sobotka (sopran), Joanna Motulewicz (mezzosopran), Mariusz Godlewski (baryton).

Pergolesi - „Stabat Mater”

Muzyka z nagrania dokonanego przez solistów, chór i i orkiestrę Słoweńskiego Narodowego Teatru w Mariborze (Slovensko narodno gledališče Maribor, SNG).

 

Trailer:

 

 

Dyrekcja Teatru zastrzega możliwość zmian w repertuarze, obsadach, terminach i formie wydarzenia.

Galeria

Stabat Mater - Karol Szymanowski

Stabat Mater - Giovanni Battista Pergolesi

public.common.backtop