najnajMONIUSZKO – Festiwal Moniuszki

najnajMONIUSZKO – Festiwal Moniuszki

Bilety w cenie 30 zł.

 

Dawno, dawno temu (a dokładnie w 1819 roku), za górami, za lasami (będąc precyzyjnym: w maleńkiej wsi Ubiel) urodził się chłopiec. Mama i tata nadali mu imię Staś. Największym marzeniem chłopca było złapanie wszystkich dźwięków, które docierały do jego uszu, i nawleczenie ich na srebrną nitkę. Staś wytrwale próbował to robić. Mijały lata, a dorośli zaczęli zwracać się do niego panie Stanisławie. Okazało się, że dźwięki można zapisać, a one wtedy, ustawione w odpowiedniej kolejności, opowiadają historię. Na przykład o złotej rybce…

najnajMoniuszko to projekt muzyczny inspirowany muzyką Stanisława Moniuszki, dostosowany do możliwości percepcyjnych i rozwoju najmłodszych miłośników dźwięków. Opiera się na powtarzalności i stopniowym wprowadzaniu poszczególnych elementów tworzących muzyczną opowieść – od pojedynczych dźwięków do pełnych liryzmu fraz. Śpiewowi solowemu i fortepianowi towarzyszą instrumenty perkusyjne, które w wyjątkowy sposób pobudzają wyobraźnię małego odbiorcy budując muzyczny świat pełen szumów, szelestów, szmerów, plusków i plumknięć.

Na spotkanie zapraszamy maluszki (0-3) z opiekunami.

Dyrekcja Teatru zastrzega możliwość zmian w repertuarze, obsadach, terminach i formie wydarzenia.

 

partnerzy festiwalu:

            

 

Wydawcą utworów Stanisława Moniuszki jest Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

 

 

patron medialny:

 

 

Realizację wydarzeń związanych z otwarciem sceny głównej Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu po jej generalnej modernizacji dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Cast

public.common.backtop