Kozłowski Wiktor

Wiktor Kozłowski

 

W 2019 obronił dyplom licencjacki w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Wojciecha Rajskiego. Podczas koncertu dyplomowego dyrygował operą „Apollo i Hiacynt” W.A. Mozarta. Jako dyrygent debiutował podczas koncertu noworocznego organizowanego przez Teatr Wielki w Łodzi (2018). Doświadczenie zawodowe zdobywał jako asystent dyrygenta w Teatrze Wielkim w Łodzi przy produkcji opery „Don Pasqaule” (reż. M. Znaniecki) oraz w Mazowieckim Teatrze Muzycznym i Filharmonii Bałtyckiej pełniąc funkcję drugiego dyrygenta podczas cyklu koncertów noworocznych. Podczas studiów uczestniczył w licznych warsztatach i kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Georga Tchitchinadze czy Rafała Delektę. Był uczestnikiem Letniej Akademii Operowej w Rawennie organizowanej przez Riccardo Muttiego.

W sezonie artystycznym 2021/2022 Wiktor Kozłowskich w ramach programu organizowanego przez NIMiT pełni funkcję dyrygenta-rezydenta w Teatrze Wielkim w Poznaniu, gdzie pracował będzie nad dwom spektaklami premierowymi „Carmen. Toujours la mort” w reżyserii K. Cicheńskiego oraz nad operą dla dzieci „Bleee…” J.F. Wojciechowskiego.

Program „Dyrygent-rezydent” jest współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

public.common.backtop