Korzeniowski Michał

Michał Korzeniowski

 

baryton

Urodził się w Poznaniu. Po ukończeniu w edukacji w Muzycznym Liceum II Stopnia im. F. Chopina w Poznaniu (1997), gdzie szkolił głos pod kierunkiem Zofii Głowińskiej, rozpoczął studia na Akademii Muzycznej im J.I. Paderewskiego w Poznaniu na wydziale wokalno-aktorskim.

Studia ukończył w 2003 roku z wynikiem bardzo dobrym jako śpiewak operowy – baryton. Głos swój przez cały okres studiów kształcił i dopracowywał pod stałą opieką prof. Andrzeja Ogórkiewicza. W trakcie studiów ukończył wiele kursów mistrzowskich prowadzonych przez światowej sławy śpiewaków. Poza tym brał udział w wielu konkursach wokalnych (również po ukończeniu studiów), zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. W sezonie 2007/2008 współpracował z Operą na Zamku w Szczecinie.

Często bierze udział w koncertach na terenie Polski, ale też za granicami kraju, a w szczególności na terenie Niemiec. Od wielu lat współpracuje z dyrygentem dr Mateuszem Sibilskim wykonując wspólnie takie dzieła jak   „Carmina Burana” Carla Orffa, Msza Koronacyjna Amadeusza Mozarta czy też Requiem Gabriela Fauré. Artyści wspólnie wykonali też wiele koncertów poświęconych pieśni oraz muzyce operetkowej. Od 2009 roku współpracuje z Dolnośląskim Towarzystwem Wspierania oraz Krzewienia Kultury i Sztuki „SOKÓŁ-PRO ARTE".

 

Fot. Archiwum Artysty

public.common.backtop