Koncerty dyplomantów Akademii Muzycznej z Orkiestrą Teatru Wielkiego w Poznaniu

 

Piątek, 11.09.2020, Aula Nova, godz. 19.00
Piątek, 25.09.2020, Aula Nova, godz. 19.00

Koncerty dyplomantów Instytutu Dyrygentury Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu z Orkiestrą Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

 

 

Prezentacje studentów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu z profesjonalną orkiestrą stały się tradycją Uczelni i od wielu lat wpisują się w główny nurt jej działalności. Jest to pierwszy moment u progu drogi artystycznej, kiedy dyplomanci: dyrygenci, instrumentaliści czy kompozytorzy, mają możliwość wspólnego muzykowania z zawodowymi artystami – dla studentów jest to doświadczenie nie do przecenienia, jak również wielki zaszczyt i wyróżnienie.

W tym roku Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu ma możliwość realizacji tego wyjątkowego projektu z Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, a efektami tej współpracy są koncerty dyplomantów Instytutu Dyrygentury i Orkiestry tej znakomitej instytucji, które odbędą się w Auli Nova w dniach: 11 i 25 września br.; początek koncertów: godz. 19.00.

Mamy nadzieję, że melomani z zainteresowaniem i życzliwością przyjmą prezentacje naszych dyplomantów i z przyjemnością wysłuchają w dwa piątkowe wieczory września utwory Ravela (Le Tombeau de Couperin oraz Muzyka do baletu „Ma Mère L'Oye”),  Mykietyna (3 for 13), Karłowicza (Serenada op. 2 na orkiestrę smyczkową), Strawińskiego (Suita baletowa „Pulcinella”), Lutosławskiego (Łańcuch I), Szostakowicza – Symfonia kameralna c-moll op. 110a. Słowo o muzyce – Małgorzata Pawłowska. Szczegóły na afiszach.

Uwaga:
Wejście na koncerty wyłącznie w maseczce i z zachowaniem dystansu społecznego.
Ilość miejsc – z powodu pandemii – ograniczona

Serdecznie zapraszamy!

 

Patronat honorowy:

Otrzymano dofinansowanie z budżetu Województwa Wielkopolskiego

Współpraca medialna:

public.common.backtop