Hommage à Blues Brothers: między prawdą a żartem

Hommage à Blues Brothers: między prawdą a żartem

Urok tanich drani, oldskulowy styl nie do podrobienia, niewyczerpana energia i zaraźliwy optymizm, którego tytułowym braciom nie brakuje, choć wciąż pakują się w tarapaty – oto tajemnica sukcesu Blues Brothers. W końcu kto nie tańczył choć raz do Everybody needs somebody to love?

Z kolei Jailhouse Rock to przebój samego Elvisa Presleya, Gimme Some Lovin’, hit z lat 60., bracia Blues śpiewają w barze dla miłośników country, na estradzie za kratami. Dlaczego? Przekonajcie się sami. Wiecznie młoda Minnie the Moocher, piosenka z 1931 r., swoją nieustającą popularność zawdzięcza refrenowi wpadającemu w ucho każdej publiczności.
Te oraz inne przeboje w obowiązkowych czarnych okularach, kapeluszach i białych skarpetkach do garniturów wykonają Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski wraz z Jolantą Szczepaniak. Zamachowski, szerokiej publiczności znany jako aktor, był wielokrotnie doceniany i nagradzany za talent wokalny. Piosenkarz Maciej Miecznikowski poczuciem humoru, dystansem do świata i samego siebie niezmiennie bawi publiczność. Jolanta Szczepaniak jest natomiast prawdziwą osobowością polskiego jazzu i soulu.

Doborowa obsada i skrząca się radością muzyka gwarantują, że po koncercie będziecie nucić bluesowe przeboje przez wiele dni.

Wystąpią:

Zbigniew Zamachowski, Maciej Miecznikowski, Jolanta Szczepaniak-Przybylińska

Artur Jurek – klawisze

Krzysztof Paul – gitara

Piotr Lemańczyk – bas

Roman Ślefarski – perkusja

Instrumentaliści NFM Filharmonii Wrocławskiej

W programie zostaną wykonane następujące utwory:

Utwory z filmu Blues Brothers w aranżacji Wiesława Świderskiego:

Peter Gunn 

Everybody needs somebody to love

Rawhide

Shake a Tail Feather

Think

Minnie the Moocher

Soul Man

Sweet Home Chicago

oraz:

She Caught the Katy

Jailhouse Rock

Kiedy byłem małym chłopcem (muz. i sł. T. Nalepa)

Ghost Riders in the Sky

The Old Landmark

Stand by Your Man

Gimme Some Lovin'

New Orleans

Calendar

public.common.backtop