"Halka" w Filharmonii Berlińskiej


Halka
Stanisław Moniuszko
1 października 2019r.
wykonanie koncertowe Teatru Wielkiego w Poznaniu 
w Filharmonii Berlińskiej - Berliner Philharmonie

Ślub Zofii i jej ukochanego Janusza miał być towarzyskim wydarzeniem sezonu. Młodzi, piękni, zamożni, połączą fortuny lokalnych przedsiębiorców. Starannie przygotowaną ceremonię  może jednak zakłócić Halka, wiejska dziewczyna, z którą Janusz miał przelotny romans. Halka twierdzi, że spodziewa się jego dziecka. Przebiegła szantażystka czy ofiara ciemnej strony pana młodego? Kto okaże się ofiarą, a kto czarnym charakterem tej miłosnej intrygi?

Autor opery „Halka”, Stanisław Moniuszko, przez kilka lat uczył się w Berlinie i to tutaj właśnie opublikowano jego pierwsze utwory. Jednak wykonania jego muzyki w tym mieście to wciąż wydarzenia zbyt rzadkie. Tym bardziej cieszymy się, że orkiestra i chór naszego teatru prowadzona przez dyrektora artystycznego Gabriela Chmurę przedstawi tę piękną muzykę w Filharmonii Berlińskiej. W roli tytułowej Magdalena Molendowska (Glyndebourne Festival). Wśród solistów znajdzie się też dobrze znany niemieckiej publiczności Tomasz Konieczny (Bayreuth Festival, Wiener Staatsoper).

BILETY KUPISZ TUTAJ (KLIKNIJ W LINK)

 

Kalendarz Filharmonii Berlińskiej

 

Patronat Honorowy: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie.

Sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako część Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA 2017-2022, we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza.

Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

Projekt dofinansowany z dotacji Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Koncert współorganizowany w partnerstwie z Dyrekcją Koncertową Prof. Victora Hohenfels.

 

 

realizatorzy:

kierownictwo muzyczne

Gabriel Chmura

 

przygotowanie chóru

Mariusz Otto

 

obsada:

HALKA

Magdalena Molendowska 

JONTEK 

Dominik Sutowicz

JANUSZ

Tomasz Konieczny

STOLNIK

Rafał Korpik

ZOFIA

Magdalena Wilczyńska-Goś

DZIEMBA 

Damian Konieczek

GÓRAL

Piotr Friebe

 

public.common.backtop