Guzowska Ewa

Ewa Guzowska

Altowiolistka, pedagog, doktor habilitowany i profesor nadzwyczajny Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, która ukończyła z wyróżnieniem, podobnie jak i klasę altówki na Universität der Künste w Berlinie oraz - Summa Cum Laud - studia podyplomowe klasy mistrzowskiej w tejże uczelni.

Współpracowała z licznymi orkiestrami: Deutsches Symphonie Orchester Berlin, Berliner Kammer Orchester, Deusches Kammer Orchester, Komische Oper Berlin, Sinfonia Varsovia. Z w/w orkiestrami koncertowała na terenie całej Europy.

Jako solistka występowała z Polską Filharmonią Kameralną, z Poznańską Filharmonią - wielokrotnie, Bydgoską Orkiestrą Kameralną, Akademicką Orkiestrą w Poznaniu. Artystka była również liderem i solistką Filharmonii Poznańskiej.

Ewa Guzowska jest laureatką licznych nagród i wyróżnień. Otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki, wygrała konkurs na stypendium wraz z praktyką w DSO Berlin, konkurs na stypendium wraz z praktyką w  Komische Oper w Berlinie oraz konkurs na stypendium Deutsche Oper Berlin wraz z kursem kameralnym w Japonii. Otrzymała honorowe odznaczenie od Prezydenta Miasta Konina za upowszechnianie kultury muzycznej.

Prowadzi liczne kursy mistrzowskie dla altowiolistów na terenie kraju i za granicą.
Jest inicjatorką oraz współorganizatorką Międzynarodowego Kursu Muzycznego dla Altowiolistów i Kontrabasistów im. Witolda Friemanna w Koninie, będąc dyrektorem artystycznym i wykładowcą oraz oraz pomysłodawcą Ogólnopolskich Warsztatów Altówkowych im. F. Nowowiejskiego w Poznaniu. Ponadto zasiada w jury wielu prestiżowych konkursów.
Ewa Guzowska koncertuje na terenie kraju i za granicą. Nagrała pięć płyt, między innymi z muzyką kompozytorów polskich oraz z Sonatami na altówkę i fortepian.

Wielu współczesnych kompozytorów dedykuje Artystce swoje dzieła.

public.common.backtop