W 110 lat dookoła Opery

W 110 lat dookoła Opery

BILETY W SYMBOLICZNEJ CENIE 1 zł

 

Budynek Teatru Wielkiego w Poznaniu kończy właśnie 110 lat. W ciągu tego czasu wrósł w pejzaż miasta i stał się jednym z jego najbardziej rozpoznawalnych elementów. Czy jednak znamy go tak dobrze, jak nam się wydaje? W trakcie spaceru z przewodnikiem sprawdzimy stan naszej wiedzy i uzupełnimy ewentualne luki. Po wycieczce nawet obudzeni w środku nocy będziemy umieli powiedzieć ile kolumn strzeże frontu budynku i po ilu schodach trzeba się wdrapać do wejścia. Dowiemy się też którędy do opery wchodził cesarz, a którędy wchodzi koń. Postaramy się ostatecznie rozstrzygnąć dylemat – pantera to czy lew? – i wspólnie poszukamy wód źródła Hippokrene. Powiemy też o tym, jak budynek się zmieniał i co nas czeka przy okazji najbliższego remontu. Zatem – prosimy zaostrzyć ołówki, chwycić aparaty fotograficzne, wdziać buty i dziarsko zmierzać na miejsce zbiórki. Wyruszamy w podróż dookoła opery!

Spacer odbywa się na zewnątrz budynku, dlatego prosimy o zaopatrzenie się w odzież stosowną do pogody. Czas trwania to ok. 45 minut. Liczba miejsc ograniczona. Do udziału w spacerze uprawnia wejściówka – do wykupienia w kasie Teatru.

Miejsce zbiórki: schody głównego wejścia do Teatru

 

Uwaga! W tym szczególnym czasie chcemy, by nasze spotkanie z Wami odbywało się w atmosferze jak najbardziej zbliżonej do normalności. Prosimy Was o wyrozumiałość i dostosowanie się do ograniczeń, jakie na nas nałożono. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Teatr Wielki w Poznaniu:

  1. Jeśli nie czujesz się dobrze, jesteś chory, miałeś styczność z osobą zainfekowaną – zostań w domu.
  2. Zapoznaj się z regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych oraz jeśli masz taką możliwość, przynieś wydrukowane i podpisane (w dniu odbywania się wydarzenia) oświadczenie uczestnika wydarzenia, jeśli nie – wypełnij je w miejscu wskazanym przez obsługę.
  3. Prosimy o zachowanie 1,5m odstępów podczas uczestnictwa w wycieczce

Dbamy o bezpieczeństwo naszych Widzów!

Calendar

11:30  
Na zewnątrz budynku Teatru
15:30  
Na zewnątrz budynku Teatru
18:30  
Na zewnątrz budynku Teatru
public.common.backtop