Cykl Koncertów Sylwestrowo-Noworocznych

 

W tym roku powracamy do tradycji — po dwuletniej przerwie związanej z modernizacją Sceny pod Pegazem znów będziemy żegnać i witać nowy rok w Gmachu Teatru Wielkiego w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy na Cykl Koncertów Sylwestrowo-Noworocznych, które uświetnią ten niezwykły czas.

 

KONCERT NA KONIEC ROKU
30 XII 2023, godz. 19:00

Jeśli ktoś jest przekonany, że rok nie był dla niego zbyt łaskawy, mamy świetne remedium na rozwiązanie tego problemu. Przedostatni dzień 2023 roku spędź w operze. Organizację tego wydarzenia bierzemy na siebie. Piękne okoliczności przyrody – proszę bardzo. Lubisz kolor czerwony czy złoty? Szampan czy wino? Opera czy operetka? Coś znanego coś starego, coś zaskakującego – repertuar gotowy. Wystarczy wybrać miejsce. Parter czy balkon? Czekamy na Ciebie!

 

KONCERT SYLWESTROWY
31 XII 2023, godz. 18:00

Blask i błysk! Blichtr i bling-bling! Brokat i boa (mile widziane, lecz nieobowiązkowe!). „Koncert sylwestrowy” sponsoruje literka „b”.

Wśród wielu obiegowych przekonań jest i takie, że jaki ostatni dzień starego roku, taki nadchodzący cały rok. Jeśli zatem ma on być udany, pełen zaskoczeń, emocji, wzruszeń, śmiechu i uśmiechu – zapraszamy do Gmachu po Pegazem. My będziemy na pewno, wszak to pierwszy „Koncert sylwestrowy” od zakończenia wielkiego remontu. Powracamy w szampańskim stylu!

A tych, którzy chcieliby przedłużyć sylwestrową noc i powitać Anno Domini 2024 na Fredy 9, prosimy o pilny kontakt z Biurem (znowu „b”) Obsługi Widzów, bo z atrakcji na literę „b” w Sylwestra nie może zabraknąć balu! Bądźcie na nim koniecznie!

Doskonała zabawa, szczypta szyku, kapka elegancji  i niezapomniane wspomnienia – Sylwestrowy Bal w Operze powraca. Wyjątkowy – bo organizowany raz na rok. Wyczekiwany – bo czas remontu ukrócił sylwestrowe szaleństwa. Ci, którzy mieli okazję przywitać już Nowy Rok w Teatrze Wielkim, twierdzą, że przynajmniej raz w życiu trzeba przeżyć to wydarzenie. Znakomita muzyka, wyśmienite menu, dokonała zabawa – spotkajmy się w Sylwestra pod Pegazem!

Proponujemy Państwu dwa warianty uczestnictwa w wydarzeniu: zapraszamy na koncert w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu lub polecamy Państwa uwadze bal pod Pegazem, który odbędzie się bezpośrednio po koncercie (zakup biletu na bal upoważnia do uczestnictwa w koncercie)     

Jeśli chcą Państwo przeżyć Sylwestrowy Bal w Operze, zapraszamy do kontaktu z Biurem obsługi Widzów.

 

KONCERTY NOWOROCZNE
4 I 2024, godz. 19:00
5 I 2024, godz. 19:00
6 I 2024, godz. 19:00

NOWOROCZNY KONCERT FAMILIJNY
7 I 2024, godz. 11:00

W trudnym do rozstrzygnięcia sporze o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą nie chcemy wydawać wiążących wyroków, natomiast mamy znakomity pomysł, jak święta zimowe przedłużyć. Kiedy po Sylwestrze zaczynamy nabierać chęci na powtórzenie zabawy, nadarza się niebywała okazja – „Koncert noworoczny”.

Najbardziej znany koncert noworoczny to ten w wykonaniu Filharmoników Wiedeńskich. Z rocznym wyprzedzeniem ci, którzy chcą usłyszeć Marsz Radetzky’ego, rezerwują bilety. Jednak czy je dostaną i w jakiej cenie – długo pozostaje tajemnicą.

Od wiedeńczyków jesteśmy bardziej otwarci, a dobrymi wiadomościami uwielbiamy się dzielić, dlatego już teraz zapraszamy na Koncert i to nie jeden, a w paru odsłonach. Nie zabraknie też wersji „piccolo” – przeznaczonej dla melomanów, którzy po kolacji idą spać.

A Marsz Radetzky’ego będzie? – proszę przekonać się osobiście – zapraszamy!

 

public.common.backtop