Gaugler Paul

Paul Gaugler

Paul Gaugler ukończył Konserwatorium Paryskie. Artystyczne spotkania z takimi postaciami jak Rockwell Blake, Christian Tréguier i Ludovic Tézier miały olbrzymie znaczenie dla jego drogi twórczej. Jest zdobywcą nagród w konkursie im. Vincenzo Belliniego oraz Armel Opera Competition.

Na scenie operowej zadebiutował jako Octavio w „L'Europe Galante” André Campry prowadzonego przez Williama Christie (Ambronay, Vichy, Besançon, San Sebastián). W sezonie 2018/2019 śpiewał tytułową partię w „Dantem” Benjamina Godarda (Opéra de Saint-Etienne) oraz Victora w światowej premierze „Guru” Laurenta Petitgirarda (Opera na Zamku w Szczecinie).

W dorobku ma też role: Pollione z „Normy”, Faust z „Potępienia Fausta”, Don José z „Carmen”, Księcia Mantui z „Rigoletta”, Tamino z „Czarodziejskiego fletu”.

Posiada także bogaty doświadczenie jeśli chodzi o repertuar koncertowy: „Requiem” Verdiego, IX Symfonia Beethovena pod batutą Davida Reilanda (Opéra de Saint-Etienne), „Dzieciństwo Chrystusa” Berlioza (Palais des Fêtes de Strasbourg), „Treny” Strawińskiego prowadzone przez Sylvaina Cambrelinga (Amphithéâtre de l’Opéra Bastille).

Powrót do góry