Trojaⁿ

Trojaⁿ

premiera 12 V 2018

grupa cenowa D

____________________________________

13 V 2018 Dzień Teatru Publicznego


www.dzienteatrupublicznego.pl

Spektakl grany w Ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji "Bilet do teatru za 300 groszy", która finansowana jest ze środków Ministerstwa Kutury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Bilety w ramach akcji "Bilet do teatru za 300 groszy" dostępne w kasach teatru od 12 V 2018
z limitem 2 szt. dla 1 osoby

                    
____________________________________

Bohaterowie, których dobrze znamy – zdobywca miast licznych Achilles, Hektor, co w bitwie wszystkich przewyższał, nad wodze wódz Agamemnon, z wyglądu waleczny Parys, Odys pełny mądrych, przeróżnych wybiegów. I ona – podobno najpiękniejsza – Helena. Toczą wieloletni bój, który się nie skończy. Nie tu, nie teraz, nie w Troi, nigdy.
Choreografia Viktora Davydiuka, stworzona do nowej kompozycji Gabriela Kaczmarka, to próba wyrażenia poprzez taniec bezwzględności i okrucieństwa walki, a także bólu i rozpaczy po zmarłych, którzy nie chcą odejść. Twórcy, opowiadając jedną z najbardziej znanych historii o długoletnim konflikcie, mierzą się z problemami aż nadto obecnymi w naszej rzeczywistości. Jaka jest cena walki? Kto i o co ją toczy? Po której stronie jesteśmy – ofiary czy kata? Po której będziemy jutro? Czy mamy jeszcze szanse na lepszy świat?

Muzyka skomponowana specjalnie na potrzeby spektaklu, odtwarzana z nagrania wykonanego przez Orkiestrę Teatru Wielkiego w Poznaniu, z symultaniczną warstwą instrumentalną zaadaptowaną komputerowo.

Dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego


Galeria

Realizatorzy

 • choreografia
  Viktor Davydiuk
 • dramaturgia
  Katarzyna Frątczak
 • scenografia i kostiumy
  Magda Flisowska
 • projekcje
  Karolina Mikołajczuk
 • reżyseria świateł
  Wiktor Kuźma
 • asystenci choreografa
  Evgenia Meissner
  Andrzej Płatek

Kalendarium

19:00  
scena duża
premiera

Trojaⁿ

18:00  
scena duża
19:00  
scena duża
11:00  
scena duża
19:00  
scena duża
Powrót do góry