h. Stachuła / Degórski

h. Stachuła / Degórski

Bilety w cenie 30 zł.

Sprzedaż biletów tylko dla grup zorganizowanych. Szczegóły: Biuro Obsługi Widzów tel. 61 65 90 280 

Znacie Franka? Chodzi do waszej szkoły, jest w waszej klasie. Tak, to ten! Siedzi na lekcjach w czapce, przyjaźni się z Kaśką, kręci filmy na TikToku, słucha smutnej muzyki. Czasami wchodzi do gabinetu pani pedagog. Franek czyta komentarze na swój temat w internecie…

h. to projekt teatralny łączący elementy teatru dramatycznego, baletu, muzyki klasycznej i internetowego soundscape’u oraz video. Spektakl rozgrywa się w kameralnej przestrzeni szkolnej klasy, w której opowiadana jest historia dwojga młodych ludzi dotkniętych cyberbullyingiem i hejtem. Muzyczną kanwą, na której utkana jest bolesna historia Franka, stanowi pieśń Franza Schuberta Śmierć i dziewczyna.

 Spektakl przeznaczony jest dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych.

 

UWAGA! W spektaklu wykorzystywane są światła stroboskopowe.

WARNING! Strobe lights are used in this performance.

  

W nagraniu udział wzięli:

Julia Mech (mezzosopran), Olena Skrok (fortepian)

Maciej Piórkowski (I skrzypce), Bartłomiej Skorobohaty (II skrzypce), Aleksandra Gorgol (altówka), Jan Lisowski (wiolonczela), Kacper Bardzki (kontrabas)

wideo Ośko / Bogunia

konsultacje pedagogiczne Małgorzata Floraszek

konsultacja choreograficzna Robert Bondara

 

W spektaklu wykorzystane są fragmenty tekstu Marcina Teodrczyka BlackPink nagrodzonego w 30. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowany przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Konkurs im. Jana Dormana na produkcję spektaklu prezentowanego w szkołach wynika z potrzeby podniesienia jakości artystycznej przedstawień pokazywanych w placówkach oświatowych. Ideą konkursu jest z jednej strony wspieranie szkoły poprzez kształtowanie bogatej i różnorodnej oferty spektakli przygotowanych z myślą o wieku i potrzebach uczniów oraz specyficznych szkolnych warunkach, z drugiej zaś – wspieranie mobilności teatrów i otwieranie ich na wyzwania bezpośredniego kontaktu z widzem poza murami ich instytucji. Patronem konkursu jest Jan Dorman – wybitny twórca polskiego teatru, reżyser i pedagog, wieloletni dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.
Konkurs organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Więcej informacji na stronie: www.dorman.e-teatr.pl

 

making of

trailer

Galeria

Realizatorzy

Powrót do góry