Madame Butterfly – wykonanie koncertowe

Madame Butterfly – wykonanie koncertowe

Koncert poświęcony Antoninie Kaweckiej w 25. rocznicę śmierci

 

opera w trzech aktach 
libretto Luigi Illica
 i Giuseppe Giacosa

 

Bilety w cenie 40-90 zł

Aula Uniwersytecka, Wieniawskiego 1, 60-702 Poznań

 

Operowy wyciskacz łez. Miłosna historia wszech czasów upajająca aromatem kwitnącej wiśni i rozdzierającą serce opowieścią o porzuconej kobiecie. Wreszcie – aby otrząsnąć się z nadmiaru egzaltacji – wymarzona partia wszystkich sopranistek. Jednym słowem: Madame Butterfly!

 

Patrząc na dzieje Madame Butterfly jednego można być pewnym: odbiór premiery nie świadczy o późniejszych losach kompozycji. Premierową prezentację w mediolańskiej La Scali w 1904 roku przyjęto chłodno. Publiczność nie klaskała, przekupiona sowicie przez przeciwników Pucciniego. Na premierze w nowojorskiej Metropolitan Opera jedyne łzy, które tryskały z oczu publiki, były to łzy rozbawienia. Nikt nie załamywał rąk na losem porzuconej gejszy Cio-Cio-San, za to większość widzów zaśmiewała się z przydeptującej kimono solistki. Znaleźli się i tacy, którzy głośno wyrażali swoją dezaprobatę. Operę zdjęto natychmiast z afisza. Puccini oprócz kąśliwych recenzji wziął sobie do serca parę dobrych rad. Premierową partyturę podzielił na III akty, niektóre numery wyrzucił, inne przeredagował i … I sprawił, że od 1905 operowa publiczność roni łzy.

 

Aby osłodzić nadto płaczliwą wymowę powyższej zapowiedzi informujemy, że w tytułowej partii wystąpi Iwona Sobotka. To pierwszy występ znakomitej solistki w poznańskiej operze w bieżącym sezonie. Radujmy się zatem! Płakać będziemy później.

 

Zapraszamy do obejrzenia transmisji koncertu na platformie VOD naszego Teatru!

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Dyrekcja Teatru zastrzega możliwość zmian w repertuarze, obsadach, terminach i formie wydarzenia.

 

 _______________________________________________

UWAGA! Prosimy o zapoznanie się z załączonymi zasadami RODO oraz wydrukowanie i wypełnienie oświadczenia uczestnika wydarzenia.

 

REGULAMIN UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH KULTURALNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ TEATR WIELKI W POZNANIU DO CZASU USTANIA STANU EPIDEMII SARS-Cov-2  [.pdf]

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH - COVID [.pdf]

OŚWIADCZENIE WIDZA [.pdf]

 

W tym szczególnym czasie chcemy, by nasze spotkanie z Wami odbywało się w atmosferze jak najbardziej zbliżonej do normalności. Prosimy Was o wyrozumiałość i dostosowanie się do ograniczeń, jakie na nas nałożono. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Teatr Wielki w Poznaniu:

  1. Jeśli nie czujesz się dobrze, jesteś chory, miałeś styczność z osobą zainfekowaną – zostań w domu.
  2. Zabierz ze sobą maseczkę. Po wejściu do budynku obowiązuje Cię noszenie maseczki zakrywającej usta i nos.
  3. Po wejściu do budynku zdezynfekuj dłonie.
  4. Zapoznaj się z regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnychklauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowychoraz jeśli masz taką możliwość, przynieś wydrukowane i podpisane (w dniu odbywania się wydarzenia) oświadczenie uczestnika wydarzenia, jeśli nie – wypełnij je w budynku, w miejscu wskazanym przez obsługę.
  5. Prosimy o wcześniejsze przybycie na wydarzenie – osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na widownię.

Dbamy o bezpieczeństwo naszych Widzów!

 

Kalendarium

18:00  
Aula Uniwersytecka

Realizatorzy

dyrygent
Marco Guidarini
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

MADAME BUTTERFLY
Iwona Sobotka
PINKERTON
Dominik Sutowicz
SHARPLESS
Stanislav Kuflyuk
SUZUKI
Bernadetta Grabias
GORO
Szymon Rona
BONZO
Rafał Korpik
YAMADORI
Piotr Kalina
KATE
Karolina Zdrojkowska-Pytlak
COMMISARIO / UFFICIALE
Damian Konieczek
Powrót do góry