Anhelli

Anhelli

opera - misterium
libretto kompozytora na podstawie poematu Juliusza Słowackiego
współpraca literacka Margo Zālīte
prapremiera 6 XII 2019

grupa cenowa A, premiera D

RECENZJE

Podróż zaczyna się od spotkania
Dariusz Przybylski i Margo Zālīte w rozmowie z Marcinem Boguckim. 6 XII 2019, godz. 18.00, II balkon. Wstęp wolny

W zależności od posiadanego biletu będziesz uczestniczył w jednej z trzech podróży. Zapoznaj się ze szczegółami każdej z nich TUTAJ.

Anhelli jest poetycką wędrówką po śnieżnym piekle, krainie, która przemienia ludzi w złych i szkodliwych. Krainie równie strasznej, co pięknej. Przewodnikiem Anhellego – człowieka-anioła – jest Szaman, posiadający wiedzę praojców. Naszym przewodnikiem będzie polsko-łotewski duet artystyczny: Dariusz Przybylski i Margo Zālīte. On komponuje muzykę pełną ekspresji, nasyconą emocjami, niekiedy delikatną i subtelną, kiedy indziej wybuchającą nagłą eksplozją dźwięków. Ona myśli obrazem, tworzy na scenie kompozycje paralelne do muzyki i przełamuje je, kiedy widz poczuje się bezpiecznie. Razem budują współczesny teatr operowy bliski romantycznej wizyjności.

Szczególnie polecane wizjonerom i poetom (gwarantujemy, że poziom natchnienia po spektaklu znacznie się podniesie).

Informujemy, że konwencja spektaklu zakłada, że publiczność ubrana jest na biało. Będzie nam niezwykle miło, jeśli spełnią Państwo prośbę realizatorów. Mając na uwadze komfort widzów, którzy zajmą miejsca na scenie, zalecamy założenie wygodnego obuwia, nie na obcasie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

 

 

 

 

 

Partner spektaklu

 

Patroni medialni premiery:

 

Galeria

Realizatorzy

Powrót do góry